прапор Украiни герб Украiни
Левківська загальноосвiтня школа I-III ступенiв
герб Левківська ЗОШ  прапор Левківська ЗОШ

Протидія булінгу

Нормативно – правові документи

Наказ  від 11.03.2019 № 30″Про призначення відповідального за реагування на випадки булінгу в школі”

Відповідальна за реагування на випадки булінгу у закладі – заступник директора з навчально – виховної роботи Балаклійська Оксана Михайлівна, моб. тел.- 066 544 36 15

План заходів, спрямованих на запобігання та  протидію  булінгу(цькування) 

Порядок подання  та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування)

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

Алгоритм дій(“Якщо ви стали свідком агресії”)_

Організації, які займаються проблемами булінгу в Україні

Корисні посилання

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

  1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА

1.1. Здобувачі освіти повинні вітатися з персоналом, учителями та іншими дорослими, що знаходяться в закладі освіти.

1.2. У весняно-зимовий період учні ліцею повинні мати при собі змінне взуття.

1.3. Відвідування навчальних занять, бібліотеки, їдальні ліцею у верхньому одязі не дозволяється.

1.4. Здобувачі освіти не повинні залишати цінні речі в кишенях верхнього одягу.

1.5. Усі здобувачі освіти зобов’язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території ліцею, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

1.6. Здобувачі освіти зобов’язані зберігати чистоту й порядок у класних кімнатах, коридорах, туалетних кімнатах, гардеробі, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

1.7. У разі навмисного пошкодження майна ліцею чи майна іншого учасника освітнього процесу батьки здобувача освіти зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.8. Суворо забороняється куріння в ліцеї та на його території.

  1. ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД

2.1. Демократичний підхід щодо зовнішнього вигляду учня передбачає відсутність форми єдиного зразка, але зовнішній вигляд є «візитною карткою» кожної людини.

2.2. Здобувачі освіти повинні з’являтися в охайному, випрасованому, діловому, строгому за стилем одязі, в якому зручно під час занять та на перервах.

2.3. Спортивний одяг (спортивний костюм; шорти , футболку; взуття на м’якій основі ) є обов’язковим для занять на уроках фізичної культури, спортивних змагань та спортивних свят .

2.4. Зачіска охайна, що не сприяє псуванню зору чи порушенню техніки безпеки на уроках технологій, фізичної культури, захисту Вітчизни.

2.5. Косметичний макіяж дозволяється дівчатам 8-11 класів.

2.6. Заборонено:

– носити штани «під рвані», блузи, що оголюють живіт та спину, надто короткі спідниці, лосини, бриджі, шорти, спортивний одяг ( окрім п. 2.3.);

– користуватися чужим спортивним одягом або взуттям;

– використовувати спільний посуд під час їжі.

2.7. Головний убір, сонцезахисні окуляри, рукавиці тощо слід зняти при вході до приміщення ( за потреби залишити у гардеробі).

2.8. Черговий адміністратор або черговий учитель у разі порушення вимог має право тактовно запропонувати здобувачу освіти привести себе в належний вигляд та повідомити класного керівника. Класний керівник інформує батьків.

  1. КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИМИ ЗАСОБАМИ

3.1. Діти можуть користуватися під час освітнього процесу програвачами, мобільними телефонами, іншими електронними засобами тільки з навчальною метою.

3.2. Під час уроків, виховних годин чи позакласних заходів, а також під час перебування у бібліотеці ліцею необхідно вимикати або переводити телефон у режим «без звуку».

3.3. Під час проведення уроків чи інших заходів мобільний телефон не повинен знаходитись без потреби на робочому місці учня.

3.4. Учитель не має право вилучати мобільні телефони у здобувача освіти, однак на прохання учителя він повинен покласти його в портфель ( ранець) та вимкнути.

3.5. Діти з батьками мають можливість спілкування впродовж навчального дня за допомогою сучасних електронних засобів лише на перервах.

3.6. З метою запобігання булінгу (цькування), в наслідок чого можлива шкода психічному або фізичному здоров’ю учасника освітнього процесу, здобувачам освіти забороняється застосування засобів електронних комунікацій ( в приміщенні ліцею та на його території без згоди особи на відеозйомку, фотозйомку) заборонено фотографувати, робити звукові записи або ж знімати відео під час перерви, уроків мобільним телефоном.

3.7. Здобувач освіти не повинен залишати без догляду мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте своє робоче місце.

3.8. Відповідальності за збереження гаджетів, їх зникнення (крадіжки) адміністрація та педагогічний колектив ліцею не несе. Колектив закладу не вживає жодних заходів щодо пошуку електронних засобів.

  1. ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

4.1. Здобувачі освіти повинні приходити у ліцей з виконаним домашнім завданням, мати щоденник, підручники, зошити та інше учбове приладдя, згідно з розкладом.

4.2. Урок проходить під керівництвом учителя. Учень зобов’язаний виконувати його вимоги. Коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж.

4.3. На уроці учні повинні дотримуватись дисципліни, бути уважними по відношенню до вчителя і однокласників, виходити до дошки з щоденником, дотримувати морально-правових і етичних норм в міжособистісному спілкуванні. Використовувати навчальний час для виконання завдання і не відволікатися розмовами, своєчасно та якісно виконувати доручену справу;

4.4. Не припускатися дій, у тому числі висловлень, що порушують права інших учасників освітнього процесу.

4.4. Учень, який з’явився у клас після дзвоника, зобов’язаний надати пояснення щодо причин запізнення та, за потреби, надати учителю щоденник для відповідної помітки.

4.5.Підручники школяра мають бути охайно обгорнені. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами. 4.6. Зошити в учнів повинні бути підписані власноруч ( крім учнів 1-2 класів), чисті, записи в них охайні ( у відповідності з вимогами орфографічного режиму), підписи титульної сторінки мають відповідати встановленим зразкам.

4.5. Про здобувачів освіти, які заважають якісному здійсненню освітнього процесу, вчитель повідомляє класного керівника або подає доповідну записку адміністрації ліцею, яка проводить профілактичну роботу, повідомляють про порушення батьків здобувачів освіти.

4.7.Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до ліцею батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.

4.6. Виходити з кабінету можна тільки після попередження вчителя чи дзвінка з уроку.

Урок фізичної культури:

На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалки.

Учні, звільнені від занять фізичної культури, обов’язково мають подати медичну довідку відповідного зразка та мають бути присутні разом з іншими здобувачами освіти у спортивній залі від початку до кінця заняття.

  1. ВІДСУТНІСТЬ УЧНЯ НА ЗАНЯТТІ

5.1. Якщо учню необхідно бути відсутнім під час занять, батьки повинні особисто повідомити класного керівника або заздалегідь подати заяву на ім’я директора.

5.2.Про будь-яку незаплановану відсутність необхідно повідомити того ж дня ( дозволяється в телефонному режимі) та пояснити її причину. За відсутності учня протягом тижня батьки особисто подають пояснювальну записку.

5.3. Відсутність через хворобу має бути підтверджена медичною довідкою не пізніше як за три дні після повернення учня.

5.4. Відсутність на заняттях здобувача освіти не звільняє його від контролю знань. Учень, який пропустив заняття з поважної причини, зобов’язаний першим звернутися до вчителя, погодити з ним форму відпрацювання пропущеного матеріалу.

5.5 У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин адміністрація ліцею невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

  1. ЩОДЕННИК УЧНЯ

6.1. Щоденник є документом учня. Відповідальність за його обов’язкове і акуратне ведення несе сам учень.

6.2. Всі записи в щоденнику учень робить синім чорнилом.

6.3.Здобувач освіти заповнює лицьову сторону обкладинки, записує назви предметів і прізвища, імена та по батькові вчителів, розклад уроків, факультативних занять, вказує місяць і число.

6.4. Сторонні записи і малюнки в щоденнику неприпустимі.

6.5. Учень щодня записує домашні завдання для самостійної роботи в графи того дня, на який вони задані.

6.6. Учень пред’являє щоденник на вимогу вчителів-предметників та класного

керівника для виставлення оцінки – результата навчальної діяльності здобувача освіти.

6.7. Учень повинен знати про обов’язок пред’являти свій щоденник на вимогу адміністрації ліцею для здійснення контролю за веденням щоденників учнів 2-11-х класів у відповідності з даними вимогами його веденням.

  1. Дотримання правил гігієни

7.2. З метою безпеки не знаходитися близько відкритих вікон, не виглядати з них.

7.3. Відчиняти вікна має право тільки черговий учень з метою провітрювання приміщення на перерві.

7.4. Не спілкуватися на території ліцею з незнайомими людьми, що викликають підозру.

7.5. Не торкатися мокрими руками електричних приладів, дротів електроустановок, які знаходяться в будівлі і дворі ліцею.

7.6. До і після початку занять, під час перерв не бігати коридорами, східцями.

7.7. Під час уроків, лабораторних та практичних робіт виконувати лише ті завдання, які поставив учитель.

7.8.Категорично заборонено приносити в легкозаймисті і вибухонебезпечні предмети, а також сірники і запальнички.

7.9. Під час виникнення протягом освітнього процессу конфліктної ситуації, здобувачам освіти категорично забороняється самостійно їх вирішувати. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки із залученням вчителя, класного керівника або адміністрації навчального закладу.

7.10. Заборонена самовільна експлуатація електронагрівальних приладів і електроустаткування.

7.11.При виявленні несправності електропроводки або електроустаткування учні негайно повинні повідомити про це вчителя або будь-якого працівника закладу.

7.12. У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації в будівлі ліцею або дворі, школярі зобов’язані повідомити про це вчителя або будь-якого і працівника закладу.

Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!

7.13. У період відлиги, намерзання бурульок не ходити під дахом будівлі ліцею.

7.13. Якщо учень став свідком нещасного випадку, що відбувся в будівлі ліцею або дворі ліцею з учнями або працівниками навчального закладу, він зобов’язаний оповістити про те, що трапилось, будь-якого дорослого, що перебуває в навчальному закладі, і взяти участь в розслідуванні нещасного випадку.

  1. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

8.1. Під час перерв учні 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.

8.2. Особливо уважними треба бути під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

8.3. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

8.4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

8.5. Вживання їжі учнями дозволяється тільки у їдальні ліцею.

  1. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПОЗА ШКОЛОЮ

9.1. Учень ліцею зобов’язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.

9.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

9.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

9.4. Дбайливо ставитися до природи.

9.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів.

9.6. Учень ліцею повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань, приниження інших людей

9.7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки селом чи містом тощо для учнів 5 -11-х класів дозволяються до 22 години.